Erasmus+ 2018 Erasmus+2016 AKTUÁLNE Leonardo da Vinci COMENIUS DigiŠtúr

Erasmus+ 2018

Európska odborná prax - kvalita duálneho vzdelávania II.

Odbornej stáže sa zúčastní spolu 20 žiakov z tried III.A, III.B a 2 pedagogickí zamestnanci. Títo pedagógovia sa vymenia v polovici trvania odbornej stáže. To znamená, že týždeň a pol budú sprievodom pre žiakov prví dvaja pedagógovia, po tejto dobe sa vymenia a v druhej polovici odbornej stáže budú sprievodom ďalší dvaja pedagógovia. Zo zúčastnených študentov sú:

• 11 zo študijného odboru mechanik elektrotechnik (MET)

• 5 zo študijného odboru mechanik strojov a zariadení (MSZ)

• 4  zo študijného odboru obchodný pracovník (OP)

Charakter pracovného miesta  zodpovedať týmto odborom štúdia.

Študenti študijného odboru mechanik elektrotechnik budú pracovať v podnikoch so zameraním na oblasť elektrotechnika, slaboprúd aj silnoprúd automatizácia.

Všetci žiaci budú vykonávať prácu počas odbornej stáže pod vedením kvalifikovaných majstrov odbornej výchovy pri dodržaní pravidiel o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci.

Očakávanými výsledkami projektu sú:

• rozvíjanie jazykových zručností - zdokonalenie sa v odbornej terminológii v maďarskom jazyku,

• zvyšovanie mobility študentov,

• spoznávanie iných kultúr, národov a ich zvykov,

• podnietenie inovatívneho myslenia a konania,

• rozvíjanie pracovných návykov a zmyslu pre zodpovednosť,

• získanie skúseností s adaptáciou na neznáme prostredie,

• návyk na iný štýl práce ako aj organizáciu práce.

Údaje

Názov projektu:: II. Európska odborná prax - kvalita dualného vzdelávania SK01-KA102-035103
Dátum:: 2018.04.29 - 2018.05.19
Účastníci:: žaci z tried III.A, III.B, odboru MET a MSZ