Sociálne siete

Welcome to our school

logo_mikrotik_academy

MikroTik Academy

We were glad to inform the public audience and our students that The MikroTik Academy Program was opened in our school. We provided the opportunity for every student of ours to participate in our new MTCNA - MikroTik Certified Network Associate course. (The outline of the course can be downloaded here) https://mikrotik.com/download/pdf/MTCNA_Outline.pdf

Benefit for students

Absolvents of the course can take MTCNA exam as well. Successful students will get 3-years long valid MTCNA certificate free of charge. This certificate will be one of your positive sides in your CV because many Wireless Internet Service Providers and Internet Service Providers are searching for experienced absolvents in the field of Computer Networking.

MikroTik Academy Classmtcna.png

Our class consists of 20 MikroTik devices donated from MikroTik company and from SEVENET Ltd. company. We have 4 lectures to maintain the course and to hold course for our students.

Kvalita našej školy sa neustále zvyšuje, s dobrými vyhliadkami na ďalší rast v odbornej i osobnej oblasti našich absolventov.The quality of our school has been increasing steadily with good prospects for further growth in the professional as well as the personal profiles of our graduates.

Utorok 22. 8. 2017

LMS e-learning portál

• logo_mikrotik_academyMikrotik Academy

S radosťou oznamujeme pre verejnosť a našim študentom, že program MikroTik Akadémia bola otvorená na našej škole. Program MikroTik Akadémia prináša našim žiakom možnosť bezplatného štúdia sieťového kurzu pripravujúceho na zloženie celosvetovo uznávaného priemyslového certifikátu MTCNA (MikroTik Certified Network Associate). Štúdium pokrýva problematiku správy sieťových prvkov so systémom MikroTik RouterOS.

• 29. 6. 2017

Do galérie Praha-triedny výlet 2.A boli pridané fotografie.

• 28. 6. 2017

Do galérie Ostrihom - triedny výlet 3.A boli pridané fotografie.

• 26. 5. 2017

O Z N A M

Stredná odborná škola techniky, služieb a obchodu – Műszaki, Szolgáltatások és Kereskedelmi Szakközépiskola Sv. Štefana 81, Štúrovo, ako organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK v súlade s § 9a ods. (5)  a ods. (9) zák. č. 446/2001 Z. z. o majetku vyšších územných celkov v znení neskorších predpisov zverejňuje:

Užitočné odkazy